"> ۷ روز ضمانت بازگشت کالا - صنایع دستی آبان

۷ روز ضمانت بازگشت کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

رضایت مندی و آسودگی خاطر مشتریان از الویت های فروشگاه صنایع دستی آبان می‌باشد و آبان در این راستا می‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است در برخی موارد مشتریان عزیز پس از خرید, با مسائلی روبرو شوند, در چنین شرایطی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است و تیم پشتیبانی فروشگاه صنایع دستی آبان آماده پاسخگویی به مشتریان محترم خواهد بود.

گروه‌های کالای ارائه شده در وب سایت فروشگاه صنایع دستی آبان, مانند هنرهای فلزی (نظیرفیروزه کوبی, قلمزنی, تلفیق مس و خاتم, ظروف مسی, ظروف مینا) و هنرهای چوبی (نظیر خاتم کاری, خراطی, حصیربافی) و محصولات سرافیک و سفال (نظیر تلفیق سفال و مینا, مجسمه ها و تندیسها, محصولات سنگی) و محصولات چرمی (نظیر معرق چرم, تلفیق چرم و ترمه) و پارچه ها و بافتهای سنتی و فرش (نظیر ترمه, قلمکاری, ملیله, کلاه نمدی, لباس ایرانی) و دست بافت‌ها (نظیر فرش, گلیم, جاجیم, گبه, تابلو فرش) دارای گارانتی خرید و سلامت فیزیکی می باشند. فروشگاه صنایع دستی آبان برای تمام محصولات ۷ روز فرصت بازگشت در نظر گرفته است.

کارت هدیه

با توجه به ماهیت متفاوت کارت هدیه, خرید کارت هدیه مشمول هیچ یک از شرایط مرجوعی نمی‌باشد.

کد تخفیف و ووچر

در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی‌شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

نحوه مرجوعی کالا

برای بازگرداندن کالا لازم است ابتدا موضوع را به خدمات پس از فروش فروشگاه صنایع دستی آبان با شماره ۰۳۱۹۱۰۱۴۷۶۵ اطلاع دهید. کارشناسان واحد خدمات پس از فروش درخواست شما را بررسی کرده و طی یک روز کاری مجدد با شما تماس بگیرند, در این تماس, ممکن است از شما خواسته شود از محصول یا بسته خود که قصد بازگرداندن آن را دارید عکس ارسال نمایید و کمی تأمل نمایید تا مشکل شما مجدد بررسی شود. در صورت تأیید مرجوعی کالا، زمان و روش بازگرداندن آن با شما هماهنگ می شود. پس از تأیید و هماهنگی برای بازگرداندن کالا, لطفا مشخصات خود شامل رسید پستی و شماره سفارش ، شماره همراه و نام خود را به همراه محصول از روش های اعلام شده توسط کارشناسان واحد خدمات پس از فروش برای ما ارسال کنید.

به هیچ عنوان بدون هماهنگی قبلی کالا را ارسال نکنید!

 

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 • اگر مشتری از کل سفارش نهایی شده توسط مشتری یا بخشی از آن ( قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا ) منصرف شده باشد.
 • اگر مشتری تمایل به تعویض کالای تحویل داده شده ( به دلیل مواردی همچون عدم مطابقت سایز ) داشته باشد.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه صنایع دستی آبان بازگردانده شود.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • استفاده نادرست پس از تحویل کالا مانند حمل و نقل و جابجایی، کاربرد و نگهداری و استفاده‌ی غیرمعمول، و متفاوت با توصیه سازنده کالا امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • مشتری موظف است هزینه بازگشت کالا را پرداخت نماید.
 • شایان ذکر است برای تمامی محصولات بجز گروه مد و لباس ایرانی، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا وجود دارد.
  محصولاتی که در گروه مد و لباس ایرانی قرار دارند، شامل ۷ روز ضمانت بازگشت کالا نبوده و مشتری حداکثر ۲۴ ساعت فرصت دارد درخواست انصراف یا تعویض کالای خود را به فروشگاه صنایع دستی آبان اعلام کند. درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش یا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک نیز هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود :

 • انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • انصراف از خرید و درخواست مرجوعی برای کالای سفارشی امکان پذیر نمی باشد.

در صورت استنکاف مشتری از تحویل، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه صنایع دستی آبان در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه صنایع دستی آبان در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 

اگر کالای تحویل داده شده با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد:

 • وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا, باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا, به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه صنایع دستی آبان از طریق تلفن اطلاع داده شود.
 • عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • با توجه به اینکه کالاهای موجود در وب سایت فروشگاه صنایع دستی آبان دست ساز است, بصورت پیش فرض وجود۵ درصد مغایرت در محصول عادی است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
  استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه صنایع دستی آبان بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

 • آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا, به خدمات پس از فروش فروشگاه صنایع دستی آبان از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه صنایع دستی آبان آبان تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاه آبان ارسال شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه صنایع دستی آبان بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه صنایع دستی آبان بازگردانده شود.
 • پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود.

در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه صنایع دستی آبان در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه صنایع دستی آبان در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به گروه فرش

در صورت ارسال کالا توسط تحویل اکسپرس آبان، لازم است مشتری در حضور مامور تحویل سفارش، سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل‌گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه درخواستی از طرف مشتری تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان فروشگاه صنایع دستی آبان و کارشناسان فروشگاه تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به گروه کالاهای سفارشی

کالاهای سفارشی مطابق با درخواست مشتری آماده می گردد و با توجه به اینکه کالا دست ساز است وجود ۵ درصد مغایرت عادی می باشد. در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه درخواستی از طرف مشتری تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان فروشگاه صنایع دستی آبان و هنرمند تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.